Jakie atrakcje czekają na użytkowników torów samochodowych?

Na przestrzeni ostatnich lat popularność torów wyścigowych znacznie się zwiększyła. Nie są one już tylko miejscem gdzie można podziwiać wyczyny zawodowych kierowców, ale dość szeroka stała się także oferta dla klientów indywidualnych. Poniżej podpowiadamy, jakich przyjemności można doświadczyć na torach i gdzie w Polsce znajdziemy najciekawsze tego typu obiekty.

Z jakich atrakcji można skorzystać na torach wyścigowych?

Często okazuje się, że tor samochodowy może być świetnym miejscem nie tylko na męski wypad ze znajomymi czy szalony wieczór kawalerski, ale także dobrą opcją na wspólne, rodzinne spędzanie wolnego czasu. Infrastruktura torów i ich okolic, jest bowiem często rozbudowana na tyle, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Dla wielbicieli szybkiej jazdy przygotowano możliwość jazdy po torze, własnym lub wypożyczonym samochodem, a dla chcących podszkolić swoje umiejętności różnorodne kusy np. driftingu czy bezpiecznej jazdy, odbywające się pod okiem profesjonalistów. Na torach wyścigowych znajdą się również atrakcje dla motocyklistów, a dla najmłodszych i tych nieco starszych, tory gokartowe.

Gdzie w Polsce znajdziemy tory samochodowe?

Bez względu na to, gdzie mieszkamy w naszej okolicy z pewnością znajdziemy miejsce, gdzie będziemy mogli bezpiecznie poszaleć autem czy motorem. Tory samochodowe rozlokowane są bowiem po całym kraju, a poniżej wymieniamy kilka ciekawych i nowoczesnych obiektów:
– Tor Poznań, posiadający trasę główną o długości ponad czterech kilometrów;
– Tor Moto Park Kraków, który posiada ponad kilometrową trasę o dziewięciu zakrętach;
– Tor Krzywa pod Wrocławiem, posiadający aż dwanaście zakrętów i dwa kilometry długości;
– Tor Moto Park Ułęż w Lublinie, na którym do dyspozycji mamy dwa i pół kilometra głównego toru;
– Tor Silesia Ring w Kamieniu Śląskim koło Opola, który posiada tor główny o długości ponad trzy i pół kilometra oraz półtorakilometrowy tor kartingowy.