Na co zwracać uwagę kupując używany samochód?

Używane samochody to doskonały sposób na to, aby posiadać samochód względnie nowy, sprawny, a przy tym za znacznie niższą cenę niż od dealera. Niestety takie samochody to również duże ryzyko kupienia pojazdu niesprawnego i z wadami ukrytymi. Na co powinno się zwracać uwagę podczas kupowania takiego auta?

Przegląd blacharki

Gdy kupuje się samochody używane, najważniejszą sprawą jest dokładne sprawdzenie tego, jak prezentuje się ich blacharka. Nieocenione są w tym wypadku miernik poziomu lakieru, ponieważ są w stanie one wykryć, który element auta był powtórnie malowany.

Jeśli będzie to zderzak, to najpewniej chodzi jedynie o zwykłe obtarcie lakieru. Jeśli jednak okaże się, że samochód posiada malowane drzwi i nadkola, to można z całą pewnością przypuszczać, że brał on udział w wypadku.

Przegląd wnętrza

Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać podczas kupowania samochodu, to dokładne ocenienie jego wnętrza. W tym wypadku wnętrze auta może wiele powiedzieć o tym, czy deklarowany przez sprzedawcę przebieg jest prawdziwy.

Jeśli przebieg jest np. dość niski, a po siedzeniach, kierownicy, czy też lewarku widać, że posiadają one wyraźne zużycie, można z dużą pewnością przypuszczać, że auto posiada przekłamany przebieg, co również będzie wskazywało na jego nieprawdziwą historię.

Podsumowanie

Co powinno się zrobić w sytuacji, gdy któryś z tych problemów zostanie zauważony? Najlepiej od razu zrezygnować z zakupu takiego auta lub gdy problemy nie są specjalnie duże, agresywnie negocjować jego cenę.

Artykuł powstał we współpracy z: https://nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl/oferta/samochody-uzywane/