McLaren 720S – supersamochód klasy średniej

McLaren 720S

McLaren 720S to samochód produkowany w klasie średniej przez firmę McLaren. Samochody tej marki są w produkcji od roku 2017.

Charakterystyka McLaren 720S

Ten model samochodu został zaprezentowany w 2017 roku i zastąpił wcześniejszy model, którym był McLaren 650S. Zaprojektowany został przez osobę taką jak Robert Melville. Samochód ten posiada dwie wersje nadwozia. Wśród nich można wyróżnić wersję coupe oraz wersję spider. Obie wersje są dwu-drzwiowe. Produkowany jest w fabryce, która znajduje się w Anglii. Samochód posiada silnik o pojemności czterech litrów, który jest wyposażony w dwie turbosprężarki, a także w 7-biegową i dwusprzęgłową skrzynię biegów. Posiada napęd na tył.

Wygląd samochodu

Samochód McLaren 720S posiada nowoczesny wygląd. Ten model posiada dwie sztuki drzwi, które są otwierane do góry, a więc w zupełnie inny sposób niż tradycyjny. Samochód swoim wyglądem przypomina inne modele, wśród których można wymienić model P1 oraz F1. Podobnie jak w modelu P1, tył samochodu posiada specjalne paski, które są bardzo charakterystyczne. Tak samo jak w modelu 675LT, końcówki wydechu usytuowane są na dość wysokim poziomie. Wygląd samochodu przypomina postać rekina. Jego przednie lampy wyprodukowane są w technologii LED, natomiast kokpit jest bardzo minimalistyczny. Można w nim znaleźć dwa ekrany. Na jednym umieszczone są zegary i panel ten można w dowolny sposób konfigurować, zgodnie z własnymi potrzebami. Z całą pewnością samochód ten przypadnie do gustu każdej osobie.