Na jakich oponach jeździć?

Coraz cieplejsze zimy, podczas których praktycznie nie występują opady śniegu sprawiają, że coraz więcej kierowców rozważa zakup opon całorocznych. Generalnie przy łagodnych warunkach pogodowych tego typu opony mogą być nie tyle lepszym rozwiązaniem finansowym, ale znacznie bardziej komfortowym.

Przy korzystaniu w samochodach z opon całorocznych można ograniczyć konieczność zakupu sezonowych opon oraz korzystania z usług warsztatów, gdzie ogumienie będzie wymieniane. To oszczędność przede wszystkim czasu. Jednak przy posiadaniu samochodów o małej mocy oraz przy wykorzystywaniu samochodów przede wszystkim w ruchu miejskim Opony Nokian WEATHERPROOF 205/55 R16 91H całoroczne będą rozwiązaniem optymalnym. 

Kiedy opony całoroczne się nie sprawdzą?

Z opon całorocznych nie można korzystać przy ekstremalnych warunkach zimowych. Wówczas droga hamowania samochodu z takim ogumieniem może być na tyle dłuższa, że będzie to stwarzało bardzo duże ryzyko wypadku. Przy intensywnych opadach śniegu, dużym zalodzeniu powierzchni dróg, czy zalegającym na drogach śniegu z opon całorocznych nie sposób korzystać w bezpieczny sposób. 

Efektywność przy wyższych temperaturach 

Z Opon Nokian WEATHERPROOF 205/55 R16 91H całorocznych można korzystać przy wysokich temperaturach. Generalnie eksperci wskazują, że takie opony nie uzyskają parametrów opon letnich, ale wiele zależy od:

– producenta opon, 

– klasy opony. 

Przy ocenie opon całorocznych ważne jest jakie opony się porównuje. Ogumienie najlepszych producent z najwyższej klasy będzie oferowało znacznie lepsze parametry w stosunku do niskiej czy średniej klasy opon letnich, które pochodzą od mniej uznanych producentów.

Opony Nokian WEATHERPROOF 205/55 R16 91H całoroczne dostępna na stronie SklepOpon.pl.