Dlaczego dobry serwis samochodowy powinien posiadać komputer diagnostyczny?

Postępująca cyfryzacja układów napędowych sprawia, że podstawowym zadaniem nowoczesnego i profesjonalnego serwisu jest wyposażenie warsztatu w komputer diagnostyczny. Dlaczego warto go mieć?

Szybka diagnostyka = szybka naprawa

Zaletą komputera diagnostycznego jest możliwość szybkiego zweryfikowania aktualnego stanu auta.

Nowoczesne silniki pracują w oparciu o szereg czujników, których awaria może skutecznie zatrzymać pracę jednostki napędowej. Przykłady takich rozwiązań można mnożyć: czujnik położenia wału korbowego, czujnik temperatury zasysanego powietrza itd. Trudno sobie wyobrazić ręczną kontrolę każdego z nich, w celu późniejszego zdiagnozowania auta!

Rejestracja danych z pamięci komputera

Serwis samochodowy korzystający z nowoczesnego, komputerowego systemu diagnostycznego potrafi zajrzeć w „historię auta”.

Jak to możliwe? Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każde auto wyprodukowane już nawet pod koniec ostatniego dziesięciolecia XX wieku, musi posiadać system rejestracji awarii OBD2. System ten posiada ujednolicone gniazdko i zapisuje wszelkie kody błędów, które następnie może odczytać komputer.

Podsumowanie

W nowoczesnym serwisie komputer diagnostyczny to podstawa. Jego posiadanie przez ekipę naprawczą, świadczy przede wszystkim o ich stopniu zaawansowania i profesjonalizacji.