Kiedy warto odwiedzić salon samochodowy?

Salon samochodowy to szczególne miejsce dla każdego kierowcy i fana motoryzacji. Kiedy jednak szczególnie warto je odwiedzić? Co można zyskać poprzez zainteresowanie się pobliskim salonem?

Kupno nowego samochodu

Rzecz jasna najważniejszą sprawą jest kupienie nowego samochodu. W salonach samochodowych istnieje możliwość zakupienia nowego auta na raty, w leasingu lub też po prostu za gotówkę. Warto również podczas takiej inwestycji rozważyć kupienie pakietu serwisowego, czy też ubezpieczenia nowego nabytku poprzez salon.

Kupno używanego samochodu

To, co jednak jest znacznie ciekawsze niż kupowanie nowego auta, to możliwość kupienia w salonie auta z drugiej reki. Salony samochodowe posiadają auta używane, które najczęściej pochodzą z zakończonych leasingów i rat. Są to auta w doskonałym stanie technicznym, z w pełni udokumentowaną historią. Nic zatem dziwnego, że są one wręcz rozchwytywane, ponieważ za cenę znacznie niższą, możną mieć auto w miarę nowe, ponieważ są to auta przeważnie 2 lub 3-letnie, w perfekcyjnym stanie technicznym. Dodatkowo warto zauważyć, że do tak kupionych aut salony samochodowe dodają wiele gratisów w postaci pakietów serwisowych, czy też nowych opon letnich lub zimowych.