Ekonomiczne opony zeetex zt1000

zeetex zt1000

Najwyższa pora kupić nowe opony letnie – im dłużej jeździ się na zimowych oponach wiosną, tym dla nich gorzej, nie mówiąc już o zwiększonych kosztach eksploatacji auta. Jedne z polecanych opon letnich z klasy ekonomicznej to opony zeetex zt1000, które w Polsce należą do najczęściej kupowanych.

Opony zeetex zt1000

Opona Zeetex ZT 1000
Opona Zeetex ZT 1000

Te popularne opony nie tak dawno zostały poddane specjalistycznym testom przez jedną z niezależnych instytucji, która postanowiła zbadać ponad 50 opon letnich od różnych znanych producentów. Po raz pierwszy wykazano zatem w przypadku opon zeetex, jakimi dobrymi parametrami się cechuje (sprawdź parametry). Pod uwagę brano między innymi zachowanie opon na powierzchni suchej oraz mokrej, z uwzględnieniem drogi hamowania. Opony te świetnie poradziły sobie z hamowaniem na suchej nawierzchni, osiągnęły również bardzo dobre parametry (jak na ekonomiczną klasę opon) podczas hamowania na powierzchni mokrej. Wyróżniały się natomiast spośród innych, jeżeli chodzi o takie parametry, jak emitowany hałas podczas jazdy. Można zatem uznać, że w tej klasie opon, są to opony niezwykle ciche.

Parametry opon zeetex zt1000

Wspominany opony wyróżniają się również doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o opór toczenia – a to w praktyce przekłada się między innymi na niższe zużycie paliwa. To wszystko klasyfikuje je jako bardzo dobre opony w klasie ekonomicznej, których zakup warto rozważyć właśnie teraz, przed wymianą zimowych opon na letnie. Nowe opony tej marki kształtują się cenowo tak dobrze, że zdecydowanie najlepiej jest od razu kupić cały komplet.