Jak uniknąć kupna auta po wypadku?

autoryzowany serwis blacharsko lakierniczy

Zdecydowana większość Polaków wybiera kupno auta używanego. Decydujący wpływ na podjęcie decyzji ma przede wszystkim niższa cena zakupu i niższe koszty ubezpieczenia.

Zalety auta używanego

Auta używane cieszą się nieustanną popularnością, zwłaszcza auta sprowadzane z rynków zagranicznych. Za niewygórowaną cenę można kupić auto tak renomowanej marki jak volkswagen, mercedes, audi czy opel. To samochody, które mają po 2-5 lat i mogą przejechać jeszcze kilkaset tysięcy kilometrów. Ich cena jest ok. 60% niższa niż auta nowego tej samej klasy. Oczywiście starsze roczniki można kupić znacznie taniej, ale koszty eksploatacji wynikające z większego spalania i większego zużycia części będą także większe. 

Auta po wypadku omijaj szerokim łukiem

Niestety wśród aut kilkuletnich wiele jest aut powypadkowych. Oczywiście na wszystkich aukcjach wystawiane są jako auta bezwypadkowe, atrakcyjna cena skłania do zakupu. I tu przyszłemu właścicielowi powinna zaświecić się czerwona lampka, z tym autem jest coś nie w porządku.

Decydując się na kupno auta używanego, zwłaszcza sprowadzanego z zagranicy, warto go sprawdzić. Wystarczy , by podczas oględzin uczestniczył doświadczony blacharz lub lakiernik samochodowy. Swoim wprawnym okiem od razu zauważą wszystkie klepania karoserii i szpachlowania. W razie wątpliwości mogą za pomocą specjalistycznych urządzeń sprawdzić stan powłoki lakierniczej i wszelkie przestawienia elementów nadwozia. Pozwala to na uniknięcie wielu kłopotów w przyszłości i dodatkowych kosztów.

Jednak najważniejszym kryterium jest bezpieczeństwo. Auto po wypadku może mieć przestawione osie, geometrykę kół, spawane podłużnice itp. To zmniejsza bezpieczeństwo użytkowników, w razie wypadku takie auto bardziej podatne jest na uszkodzenia mechaniczne, a nawet złamanie się w połowie zagrażające życiu użytkowników.