Parametry opony 185/65 R15

185/65 r15

Zakup idealnych opon wiąże się z dobraniem odpowiednich parametrów produktu. Inne opony posłużą nam do auta osobowego, a inne do dostawczego. Na szczęście producenci zapewniają szeroki asortyment i przystępny zakres cenowy. Na uznanie zasługuje model 185/65 R15, który cieszy się popularnością na rynku. Każde ogumienie ma na boku oznakowanie, które jest wskazówką o parametrach wyrobu. Oznakowanie odbywa się zgodnie z przepisami. Czym odznacza się opona 185/65 R15? Co warto o niej wiedzieć? Jakie rozwiązanie spełni nasze wymogi?

Ogumienie 185/65 R15

185 to szerokość opony, wyrażona w milimetrach. Odcinek ten jest nazywany szerokością przekroju opony. Kolejna liczba to 65, która wskazuje na profil opony. Pełni ona rolę wskaźnika profilu. Informuje nas, ile procent wartości szerokości opony stanowi profil modelu. Litera R wskazuje, że jest to radialna opona. Korpus takiej opony jest złożony z warstw włókien, które biegną pod kątem prostym, w poprzek i promieniowo. Obecnie radialne opony są najczęściej stosowane w pojazdach. Ostatnia liczba to 15. Wskazuje ona, ile wynosi średnica felgi, na którą powinno trafić ogumienie. Producenci przedstawiają tę wartość w calach. Na rynku znajdziemy zarówno modele całoroczne opon, jak i letnie oraz zimowe. 

Niezawodne opony

Solidne i bezpieczne opony zakupimy w internetowym sklepie. To spore udogodnienie dla kierowców, którzy pragną sprawnie dokonać zakupu. W razie wątpliwości skorzystamy z pomocy sprzedawcy. Wymiana opon jest wykonywana przez wulkanizatora.