Miernik lakieru – dla zaawansowanych

Ostatnią częścią tej transformacji jest płótno, na którym będziesz malować. Możesz użyć dowolnej tkaniny, ale płótno jest najbardziej uniwersalne. Jest łatwe do czyszczenia, trwałe i można je rozciągnąć na dowolnej powierzchni. Płótno można znaleźć w większości lokalnych sklepów z tkaninami lub zrobić własne, używając niedrogiego materiału.

Zrozumieć podkład i farbę

Gdy kupujesz farbę, poszukaj podkładu przeznaczonego specjalnie do zastosowań motoryzacyjnych. Jest wiele tanich zestawów podkładów, które można dostać w lokalnych sklepach z narzędziami, ale nie zapewnią one ochrony, jakiej potrzebuje twój samochód.

Jeśli chcesz wydać pieniądze, wybierz podkład wysokiej jakości, który wzmocni istniejący lakier i pomoże mu przetrwać dłużej, nie niszcząc się. Lakierując samochód, używaj podkładu i lakieru razem, aby dać lakierowi czas na „związanie”. Chroni to lakier przed odpryskiwaniem lub łuszczeniem się z powodu indywidualnych różnic w roślinach liściastych i zwierzętach, które są główną przyczyną uszkodzeń pojazdu.

Mieszanie podkładu i farby

Gdy już wybierzesz rodzaj farby, której chcesz użyć, wymieszaj ją w starej puszce lub wiadrze. Jeśli używasz nowej puszki, upewnij się, że została ona dokładnie wyczyszczona, aby nie pozostały w niej resztki mieszanej farby.

Jeśli używasz starego wiadra, po prostu wytrzep jego zawartość i wymieszaj z nowym wiadrem. Podczas malowania samochodu im więcej warstw lakieru, tym trudniej będzie go usunąć. To jednak dobrze, ponieważ z każdą warstwą przybywa warstw ochronnych – i tym trudniej będzie je usunąć.

Jeśli chcesz, aby Twoje malowanie było jeszcze trwalsze, możesz dodać do lakieru różne substancje chemiczne, takie jak plamy, promienie UV lub ślady wody. Spowoduje to jednak uszkodzenie lakieru i może doprowadzić do zmętnienia przedniej szyby.

Wykończenie Twojego auta – sprawdź miernikiem lakieru

Gdy już wybrałeś kolor dla swojego samochodu, nadszedł czas na jego wykończenie. Pamiętaj, że starasz się naśladować kolor podkładu lub koloru bazowego, nie przesadzając. Warto przez to sprawdzić miernikiem lakieru https://www.dlalakierni.pl/mierniki-lakieru, dokładną jego grubość, Zacznij od stworzenia bazy, używając farby lub emalii na bazie wody. Jeśli używasz akrylowej, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, jak ją utwardzić. Dzięki temu farba stanie się gładsza i będzie zapobiegać wypaczaniu i powstawaniu pęcherzyków.

Po nałożeniu koloru bazowego dodaj różne detale, takie jak koła, klamki drzwi i konsola środkowa. Użyj różnych materiałów w zależności od detali, które chcesz dodać, i pamiętaj o zachowaniu spójnej kolorystyki. Po zakończeniu malowania detali możesz przystąpić do malowania reszty samochodu!

Dlaczego taka opcja

Gdy samochód jest już pomalowany i gotowy do jazdy, możesz rozpocząć proces transformacji, myjąc go wewnątrz i na zewnątrz. Odkurzanie to świetny sposób na pozbycie się nadmiaru brudu i oleju, a jednocześnie na dotarcie do zakamarków, które może mieć Twój samochód. Następnie użyj odtłuszczacza i szczotki drucianej, aby wyczyścić wszelkie ślady rdzy lub korozji, które mogą znajdować się na samochodzie.

Upewnij się, że używasz rękawic, aby nie dostać farby na rękach lub odzieży. Aby wyczyścić silnik, należy usunąć cały olej i wyczyścić komorę silnika, w której jest on przechowywany. Jeśli filtr oleju ma ponad dwa lata, należy go wymienić, a silnik przepłukać czystą słodką wodą. Gratulacje!

Właśnie przekształciłeś swój samochód w pojazd idealnie pasujący do Twojego stylu! Pamiętaj, że lakierowanie samochodu to rzemiosło, więc nie bój się eksperymentować. Zawsze możesz przeszlifować krawędzie, jeśli uważasz, że są nieco nierówne, lub nałożyć warstwę podkładu przed malowaniem. Te kroki pomogą Ci przekształcić stare puszki po farbie w dochodowe i kreatywne hobby.