Nokian opony zimowe WR D4 – kiedy należy je kupić, jakie mają wady i zalety?

opona

To, kiedy należy nabyć nokian opony zimowe WR D4, zależne będzie w dużej mierze o panujących warunków atmosferycznych, jak i od szczęścia. Ten model ogumienia zimowego, najlepiej jest nabyć przed zimowym sezonem albo bezpośrednio po czasie dużego popytu na zimowe opony. W jednym jedynym wypadku, opłacalne jest kupowanie opon zimowych w szczycie sezonu. Chodzi tutaj o sytuacje, w których podaż będzie wyższa, aniżeli popyt, czyli w momencie, kiedy każda hurtownia oponiarska zaopatrzą się w duże zapasy jednego ogumienia – w naszej sytuacji będzie to bieżnik od WR D4 przedsiębiorstwa Nokian. 

Wady oraz zalety 

Nie sposób zaprzeczyć, iż na temat opon zimowych Nokiana można pisać wyłącznie w samych superlatywach. Niektórym osobom może się nie spodobać wzór, jaki ma bieżnik, inni uważają, iż woleliby mieć lepszą etykietę, a jeszcze inni oświadczą, że przeraża ich duża cena, lub szkoda, iż bieżnik nie ma grubości 10 mm. My możemy powiedzieć, iż osobiście wszystko nam odpowiada, gdyż Nokian D4 to kompletne ogumienie, które zapewnią bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w czasie jazdy zimą. 

Nokian WR D4 – gwarancja 

Opony Nokian WR D4, posiadają 5 lat gwarancji, która liczona jest od daty produkcji. Firma Nokian bierze całą odpowiedzialność za wszelkiego typu surowcowe wady, jak i te, które powstały jeszcze na etapie produkcyjnym. Aby firma mogła uwzględnić reklamacje, ogumienie musi posiadać, minimum bieżnik o głębokości 1,6 mm.