Dlaczego dobre opony motocyklowe są tak ważne?

Każdy kierowca samochodu lub motocyklista, na co dzień poruszający się na swoim jednośladzie wie, jak ważne jest posiadanie odpowiednich opon. W obu przypadkach, zarówno w aucie, jak i w motocyklu, dobra opona to odpowiednia przyczepność, a co za tym idzie bezpieczeństwo i przyjemność podróżowania. O czym trzeba pamiętać, gdy kupuje się opony do motocykla?

Od czego zależy typ opony?

Najważniejszym pytaniem, jakie trzeba sobie zadać, kupując opony motocyklowe, to jaki typ motocykla się posiada. W zależności bowiem od tego, czy jeździ się motocyklem sportowym, czy też turystycznym, powinno się dobierać do niego opony. Przykładowo, jeśli jest to motocykl turystyczny, idealnie pasować do niego będą opony motocyklowe michelin pilot road, które zapewniają odpowiednią przyczepność, lecz również komfort i przyjemność z jazdy. Jeśli jednak posiada się motocykl sportowy o bardzo dużych osiągach, powinno się zainwestować w oponę odpowiadającą danemu motocyklowi. Musi to być opona o innej mieszance, a co najważniejsze o innym bieżniku.

Nowa czy używana?

Zupełnie osobną sprawą jest to, czy kupować opony nowe, czy też używane. Wielu motocyklistów wychodzi z założenia, że opony nie zużywają się zbyt szybko i wolą kupić dobrą oponę motocyklową michelin pilot road po niższej cenie, lecz z drugiej ręki. I hoc wydaje się to dobrym pomysłem, to jednak jest dosyć ryzykowne. Nigdy bowiem nie wiadomo, w jakiej dokładnie kondycji jest taka używana opona. Wizualnie nie da się tego dokładnie ocenić. Czy warto narażać swoje życie, jeżdżąc na oponie o niepewnej jakości?
Opony motocyklowe dostępne w ofercie sklepu SklepOpon.com.