KTM X Bow – co warto wiedzieć?

KTM to jeden z największych producentów motocykli, który może pochwalić się bardzo bogatą historią i wieloma innowacyjnymi modelami. Firma największą popularność zyskała przede wszystkim dzięki pojazdom z segmentu trackday cars. Mowa tutaj między innymi o aucie KTM X Bow ( https://devil-cars.pl/jazda/ktm-x-bow ), które ma wielu zagorzałych miłośników na całym świecie.

Sportowe auta dla amatorów

W Polsce jak i zresztą na całym świecie pojawia się coraz więcej profesjonalnych torów, na których można za opłatą jeździć swoimi własnymi pojazdami. Samochody z grupy trackday cars projektowane są w taki sposób, aby nadawały się nie tylko do jazdy na torach wyścigowych, ale również na co dzień. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie trzeba korzysta z pomocy lawety, aby odwiedzić pobliski tor wyścigowy. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że KTM X Bow jest jak najbardziej dopuszczony do ruchu drogowego.

Co warto wiedzieć?

KTM X Bow wykonany jest przede wszystkim z włókna węglowego, które znacząco podnoszą bezpieczeństwo na trasie. Nie można zapominać również o amortyzatorach zawieszenia typu pushrod. W Polsce torów wyścigowych jest jak na lekarstwo, dlatego też możliwości KTM X Bow można sprawdzić na zwykłej drodze. Mini bolid waży niecałe 850 kg i co najważniejsze napędzany jest silnikiem o mocy 285 koni. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że prędkość 100km/h można osiągnąć w niecałe 4 sekundy. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne samochody sportowe w tym samym przedziale cenowym.