Jaki bagażnik dachowy wybrać?

bagażnik dachowy stalowy

Przede wszystkim, aby wybrać idealny bagażnik umieszczany na dachu, musimy kierować się kilkoma wytycznymi, które pozwolą nam nie tylko poprawić funkcjonalność, ale także nie zaburzyć naszego bezpieczeństwa. Jest to bardzo ważne, bo nie możemy zbyt bardzo obciążać naszego pojazdu ze względu na to, że ma on ograniczone możliwości. Po drugie nie może on także być na tyle duży, żeby ograniczał nam widoczność w czasie jazdy.

Jakie bagażniki dachowe wybrać?

Najlepsze są te zdecydowanie lżejsze, dzięki temu możemy zdecydowanie więcej bagażu na nim umieścić, a po to nam jest dodatkowe miejsce. Bagażnik dachowy nie może być też na tyle duży, żeby jego obszar zajmował zbyt obszernie miejsce przy naszej przedniej szybie. Ograniczy nam to widoczność i może zaburzyć bezpieczeństwo w czasie jazdy, a na to pozwolić nie możemy. Jeśli wybierzemy zbyt duży bagażnik dachowy to nie tylko ograniczymy sobie widoczność, ale także sprawimy, że nie zmieszczą nam się na dachu dodatkowe uchwyty pozwalające na montaż roweru, więc finalnie tracimy bardzo dużo miejsca.

Z jakiego materiału wybrać bagażnik samochodowy?

Mamy do wyboru matowe i błyszczące wykończenie. Jeśli zdecydujemy się na mat to, jego wypukłości będą uniemożliwiały łatwe czyszczenie, ale jest on zdecydowanie bardziej odporny na zarysowania. Lakierowane powłoki, z których zrobione są bagażniki dachowe są zdecydowanie droższe, ale bardzo narażone na rysy, jednak ich czyszczenie jest dziecinnie proste. Musimy więc zdecydować się, która opcja jest lepsza dla nas.