Wybór pokrowców na fotele do samochodu

samochód pokrowce

Wielu kierowców chciałoby, żeby wnętrze ich auta prezentowało się zawsze tak dobrze, jak chwilę po zakupie. Nestety, nie zawsze jest to możliwe. Fotele samochodowe bardzo często po pewnym czasie eksploatacji, nie zachwycają swoim wyglądem. Przed zużyciem i zabrudzeniem można je ochronić, kupując pokrowce samochodowe.

Jak dobrze dobrać rozmiar pokrowca?

W sklepach kupić można bardzo wiele modeli pokrowców uniwersalnych. Trzeba jednak wiedzieć, że i tak nie da się ich dopasować do każdego modelu auta. Najlepiej jest sprawdzić na opakowaniu listę modeli samochodów, dla których dedykowane są pokrowce. Osoby, które chcą, by ich pokrowce były dopasowane idealnie, mogą zdecydować się na pokrowce na wymiar. Pokrowce samochodowe na miarę to gwarancja, że zawsze będą one dopasowanej perfekcyjnie do danego modelu auta i będą świetnie prezentować się na fotelach.

Pokrowce samochodowe na wymiar – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Wybierając w sklepie pokrowce na wymiar, warto zwrócić uwagę, czy wykonane są z solidnej jakości materiałów, takich jak welur, żakard czy skóra ekologiczna. Są to materiały najczęściej stosowane przy produkcji tapicerek samochodowych, co gwarantuje ich wytrzymałość. Warto też sprawdzić, czy wybrany model pokrowca jest funkcjonalny – na przykład czy w przypadku tylnej kanapy umożliwia jej swobodne składanie i rozkładanie bez konieczności każdorazowego rozpinania zamków.