Ponad stuletnia jakość opon Continental

opony continental

Opony Continental są dziś znane każdemu, kto choć trochę interesuje się motoryzacją, bądź też ma własny samochód. Są one nie tylko jednymi z lepszych, ale również zapewniają bezpieczeństwo na drodze.

Niemiecka jakość

Opona Continental

Każda opona Continental – o czym należy wspomnieć – jest produkowana z użyciem najbardziej zaawansowanej technologii. Dzięki temu, ogumienie to znajdowało się na szczycie testów opon ponad siedemset razy. Oprócz tego, wyróżniają się one także bardzo dobrym hamowaniem, trwałością oraz bezpieczeństwem, jakie gwarantują bez względu na warunki drogowe czy chociażby atmosferyczne – zobacz pełną specyfikację.

Opony Continental są tworzone z najwyższą precyzją w ośrodku badawczym firmy i testowane na torze wyścigowym Contidrom.

150 lat doświadczenia

Firma Continental działa na rynku już od blisko 150 lat. Jej początki sięgają 1871 roku, kiedy to marka została założona w Hanowerze. Dziś jednak – po wielu latach – opony Continental są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku motoryzacyjnym.

Firma ta w 1898 roku rozpoczęła produkcję samochodowych opon pneumatycznych bez bieżnika, a sześć lat później – w 1904 roku – jako pierwsza na świecie opracowała oponę bieżnikową do aut osobowych.

Dzisiaj marka Continental znajduje się w piątce najlepszych dostawców z całego świata. Oprócz tego jednak, produkuje także między innymi układy hamulcowe, napędowe, komponenty do podwozi, elektronikę samochodową i tym podobne. Oferuje również opony nie tylko do samochodów osobowych, ale także i ciągników, rowerów, ciężarówek oraz motocykli.