samochddolubujpgautodolubujpgdolubujpg46jpg

Model 1972

Zaprezentowany po raz pierwszy 6 października 1955 roku Citroen DS, nazwany został samochodem przyszłości. DS był na pewno rewolucyjny pod względem stylistycznym. Delikatne linie samochodu dawały niespotykany dotąd współczynnik oporu powietrza 0,38Cx, koła przednie miały większy rozstaw niż tylne, a wnętrze było bardzo starannie wykończone, co dawało nowy, lepszy komfort jazdy. Jednak prawdziwa rewolucja tkwiła w aktywnym hydropneumatycznym zawieszeniu, które sterowało pracą sprzęgła, półautomatycznej skrzyni biegów i hamulców, uruchamianych za pomocą sławnego grzybka w podłodze. Również po raz pierwszy zastosowano w aucie seryjnym tarcze hamulcowe zamiast dotychczasowych bębnów. W roku 1967 Citroen jako pierwsza firma w historii zamontowała reflektory skrętne.
W 1965 r. Citroen DS pojawił się w filmie „Fantomas powraca” w wersji jako ukryty samolot odrzutowy o składanych skrzydłach.


Idealny samochód do ślubu, srebrny z czarnym dachem, w stu procentach oryginalny, świeżo po renowacji. Citroena można również wynająć na urodzinową przejażdżkę po mieście jak i przejazd turystyczny. Auto również udostępniamy do zdjęć i filmów.